Pluralita v medicíně (Social Science Research Network)

By | 28/11/2017

Nedávno jsme na tomto odborném blogu uveřejnili příspěvek s názvem

Hlediska ovlivňující právo komplementární a alternativmí medicíny.

Plná, podstatně rozšířená, verze byla následně elektronicky zveřejněna jako pracovní text v Social Science Research Network, provozované společností Elsevier. Zveřejněná studie, opatřená rozsáhlým poznámkovým aparátem, představuje práci na pomezí práva, právní vědy a sociomedicíny. Dostupná je zde:

Pluralita v medicíně

Konečná podoba studie vyjde jako součást vědecké monografie z vědního oboru právní vědy v pražském Nakladatelství Leges v roce 2018. Půjde o knižní publikaci s názvem Právo komplementární a alternativní medicíny, která vzniká jako výsledek právovědného teoretického výzkumu na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci za institucionální veřejné podpory badatelského neboli základního výzkumu v právní vědě.

 

Doplňková příloha:

Faksimile přední vazby knihy Jóga a sebepoznávání, napsané spoluautory Mihulovou a Svobodou. Knihu vydal oddíl jógy při Českém svazu žen č. 18 Králův háj v Liberci v druhé polovině 80. let minulého století (nedatováno, asi 1988). Jóga byla v knize chápána celostně za účelem zdraví též duševního. Nikoli jen jako soubor tělesných cvičení.

Faksimile části titulního listu nultého čísla prvního ročníku bulletinu Československá akupunktura ze dne 3. března 1990. Elektronicky dálkově dostupno zde: Acupunctura bohemo slovaca (Archiv)

 

     Aktualizace:

Pluralita v medicíně vyšla časopisecky, bez poznámkového aparátu, v Psychoenergetice, 2018, č. 1, s. 18 – 21.

 

 

Napsat komentář