Tag Archives: nezletilí

Návrh změny ustanovení § 35 ZoZS – snaha o racionalizaci souhlasu s poskytnutím služeb u nezletilých

By | 17/04/2012

V rámci problémů způsobených současnou právní úpravou ustanovení §35 ZoZS jsme se s kolegy rozhodli iniciovat diskuzi, ze které by vzešel možný návrh na změnu tohoto ustanovení.Zde předkládáme navrhovanou změnu: Současné znění ZoZS: § 35 (1) Nezletilému pacientovi a pacientovi zbavenému způsobilosti k právním úkonům se zdravotní služby poskytují se souhlasem jeho zákonného zástupce, s… Read More »

Kdy je nutný souhlas obou rodičů při poskytnutí zdravotních služeb dle nového zákona o zdravotních službách ?

Nový zákon č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách přináší zásadní změnu v oblasti poskytování zdravotních služeb nezletilým pacientům. Podle ustanovení § 35 odst. 1 se nezletilému pacientovi poskytují zdravotní služby se souhlasem zákonného zástupce, s výjimkou případů , kdy lze zdravotní služby bez souhlasu. Pokud se ovšem nejedná o některou z výjimek (tj. poskytování služby… Read More »