Estetická vaginální chirurgie?! Zajímavá specializace…

Je pravda, že estetická plastická chirurgie se stala již běžnou součástí našeho života. Samozřejmě můžeme o užitečnosti tohoto oboru vést zajímavé etické polemiky, ale /jak říkal Jára Cimrman/to je tak jediné, co s tím můžeme dělat.  Nedávno se ovšem na různých webových stránkách objevily zprávy o tzv. estetické vaginální chirurgii, a to je obor, který je z etického pohledu skutečně velmi sporný.

V časopise Atlantic Monthly se objevil článek – Perverse Incentives, který  popisoval konferenci asi 60 lékařů v luxusním hotelu v Tusconu, kteří se věnují ženám, které chtějí „omladit“ nebo „zkrášlit“ své vagíny. Podle autorky tohoto článku se jedná o pouhou komerci, která nemá s léčením pacientů již nic společného a tuto skutečnost dokreslovala i řada příspěvků. Např. při jednom příspěvku jeden z lékařů nechal běžet obraz – spořič obrazovky,  na kterém byl Porsche Carrera. A vzkaz byl více než jasný   -věnujte se tomuto oboru a můžete si to dovolit taky.   

 Samozřejmě kritické názory na tento obor na sebe nenechaly dlouho čekat -velice kritické názory lze najít v Journal of Medical Ethics Blog.